Novinky a emoji

Každý z nás používá alespoň jeden emoji, ať už to jsou ty klasické žluté obličeje vyjadřující snad všechny stavy, které může rozumná lidská bytost prožít anebo něco sofistikovanějšího jako je například emoji s lilkem či výkalem. Proč se ale spokojit s pouhým naťukáváním nudných obrázků do vaší komunikace, když si je můžete rovnou vytvořit – jak se pomaličku přesouvá popisování aktuálního stavu jedince do formy obrázkové komunikace je vskutku nevšední proces, který zažívá nezvyklý boom. Je nám jasné, že vtípky a obrázky jsou s lidstvem spjaty od doby, kdy se naučil první člověk psát, ať už to byli:
 emotikony ve světě
1)      Staří Egypťané
Archeologové a egyptologové odkryli spoustu starých památek na tuto civilizaci a vůbec není žádným překvapením, když některé sloupy či zdi jsou pokryty oplzlými vtípky, které tam kdysi někdo vetřel před dávnými staletími. Lidé se odjakživa bavili, a přece jen egyptské písmo jim k tomu dávalo více než dost příležitostí
 veselý obličej
Nebo
 
2)      Vikingové
Tedy alespoň ti, kteří si našli cestu až do bývalé Konstantinopole, dnešního Instanbulu. S jistou obrázkovou formou komunikace a zkrátka oznámení všem „Byl jsem tu!“ se přidali i tito legendární válečníci, plenitelé a obchodníci. Vikingové, kteří se dostali až do hlavního města tehdy východořímského impéria, pokreslili například nově odkryté zdi chrámu Hagia Sofia, kde vědci našli starým runovým písmem napsáno „Tyhle runy vyryl NN“ a k tomu připojený obrázek mužského přirození. Pěkné.
 
 
Dorozumívat a sdělovat ostatním své pocity měli lidé odjakživa. Dnes si právě tyto obrázky můžete přizpůsobit svému obličeji, aby byl výraz zasílaný tomu na druhém konci ještě autentičtější vaší náladě a stavu mysli. Kdo ví, možná se jednou vrátíme k obrázkovému písmu a na klasické si vzpomeneme pouze tehdy, když budeme chtít počmárat zase nějaký kostel.

Publikováno v Web