Herní monitor na hry i práci

Na trhu je k mání obrovská spousta různých monitorů, ze kterých si lze jen stěží vybrat, ten nejvhodnější. Proto při samotném výběru monitoru záleží vždy na tom, k čemu chcete, aby vám daný monitor sloužil.
Pokud potřebujete monitor pouze pro pracovní záležitosti a víte, že na daném monitoru nikdy nebudete spouštět například náročné hry, postačí vám bohatě kancelářský monitor.
Jiné preference mají samozřejmě také fotografové, ti, kteří pracují s grafikou či samotní hráči počítačových her, které potřebuje speciální herní monitory pro zvládnutí graficky náročných her.

lcd2

Mimo jiné lze podotknout, že takový herní LCD monitor je oproti klasickému kancelářskému monitoru na naprosto jiné úrovni. Celá řada vyspělých kancelářských aplikací či účetních a daňových programů, se často bez specifických vlastností herních monitorů doslova neobejde.

Práce a hraní v jednom

Kancelářský monitor často nevyžijete na nic jiného než na kancelářské činnosti. Poté, co ovšem například zjistíte, že byste si chtěli pořídit kvalitnější monitor a budete chtít ten svůj dosavadní věnovat například svým dětem, které holdují graficky náročným hrám, radost jim věnováním tohoto monitoru jistě neuděláte.
Respektive vám poté, co vám přestanou jeho služby vyhovovat, bude ležet doma ladem. Tudíž je pro vás přece jen přínosnější vidina propojení takzvaných zájmových činností, respektive například právě hraní her s domácími, popřípadě právě pracovními aktivitami.

Jak by takový monitor dva v jednom měl vypadat?

LCD monitor na hry a kancelářský monitor v jedné osobě, by měl být rozhodně živý a také dravý. Měl by zachycovat detailní až realistický obraz, důraz by měl klást na skutečně brilantní rozlišení a také na ergonomické podmínky pro pohodlnou práci i hraní her bez toho, aniž by trpěl váš zrak.
Takovýto profesionální herní monitor poté dozajista osloví širokou skupinu lidí, kteří mají vysoké nároky na kvalitu obrazu a také daného produktu a kteří mají mimo jiné také schopnost vnímat až mimořádně citlivé věci.

lcd

Rozlišení a úhlopříčka je základ

Za základ mezi herními monitory lze v dnešní době považovat zejména to, že je vybaven standardním Full HD, tedy rozlišením ve formátu 1920 x 1080 obrazových bodů.
Nižší rozlišení se ani v současné době u vyspělých herních monitorů, nevyrábí. Ty nejmenší monitory přitom disponují úhlopříčkou 22 až 24 palců. Není ovšem ani problém sehnat optimální 27palcovou úhlopříčku.
Rozhodně se ovšem nedoporučují větší monitory, s nižším rozlišením než Full HD, a to zejména z toho důvodu, že je u nich velmi viditelný rastr, což v praxi znamená, že zblízka vidíte pouze jednotlivé pixely, což rozhodně není žádoucí a působí to velmi nerealisticky.

lcd1

Nevýhody herních monitorů

  • O něco vyšší cena než u kancelářských monitorů
  • Pokročilou technologii s názvem G-Sync, která je zárukou podmanivého herního o obrazu, mohou používat pouze ti uživatelé monitoru, kteří vlastní kompatibilní grafickou kartu NVIDIA.
  • Pro plynulejší obraz a lepší herní zážitek je třeba si připlatit za grafickou kartu

Repasované herní monitory

Víte, že existuje způsob, jak i při nákupu poměrně finančně náročného LCD monitoru ušetřit? Řešením jsou tzv. repasované LCD monitory, které pochází nejčastěji z předváděcích akcí či ukončených leasingů.
Před uvedením do prodeje prochází náročným testováním, takže máte jistotu, že jsou v pořádku. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců, a hlavně dají se pořídit se slevou až 60 % oproti zcela novému modelu herního monitoru. Více informací najdete na inComputer.cz