Mít krásně opálenou pleť asi touží každá z nás. Aby ne, vždyť to sluníčko tak krásně hřeje, paprsky nás přímo vybízejí k tomu, abychom jim vystavily naše tělo a nechaly si jimi hladit naši pokožku. Sluníčko však často nenechá naši pleť bez výrazné nedokonalosti, a tak si po slunění mnohé z nás vybírají trpkou daň v podobě pigmentových skvrn.
Pigmentové skvrny se na pokožce objevují při zvýšené produkci melaninu, což je kožní barvivo, které produkuje naše kůže, a které působí jako ochrana nejen před UV paprsky, ale také znečištěným ovzduším, kouřem i alergickou reakcí.
Jak se před nimi tedy můžeme chránit, aby byla naše pleť bez jediné poskvrnky?
1. Nepodceňujme prevenci
Vlivem slunečních paprsků nám tmavne pigment na naší kůži. Čím je síla slunce větší, tím kůže tmavne nerovnoměrněji. Proto je dobré, abychom si pokožku natřely opalovacím krémem vždy, než vyjdeme na slunce. Je dobré použít vysoký ochranný faktor, a nanesení krému opakovat podle doby strávené venku.
2. Účinná kosmetika
Pokud se nám již nějaký ten flíček na pokožce vyskytl, nemusíme si zoufat. Existuje totiž řada účinných přípravků, které pigmentové skvrny odstraňují, nebo alespoň zmírňují tmavší pigment, který se jejich vlivem rozloží na menší částečky. Tyto přípravky obsahují potřebné kyseliny, přírodní výtažky a zesvětlovače.
3. Chemický peeling či laser
Pokud nám kosmetika nestačí, je možné využít jiné metody k odstranění pigmentových skvrn. Při chemickém peelingu nám odborníci na pokožku nanesou několik vrstev regeneračních roztoků, které zajistí barevné sjednocení pleti. Laserový paprsek zase rozstřelí tmavé místo na pokožce. Obojí trvá jen několik minut, ošetření je bezbolestné, ale musí se několikrát opakovat. Tyto zákroky bychom ale měly nechat až na podzimní či zimní období, protože se nesnesou se slunečními paprsky.